Morcec hadry …

Přidáno

Vaše hadry na náš stav! Zahájili jsme, jako zimní přidruženou činnost, výrobu ručně tkaných hadrových koberců! Dovezte, pošlete vlastní textil, který my zpracujeme. Koberce 70 cm široké, 120 cm dlouhé, nebo sešité do delších běhounů. Cena zpracování dodaného textilu 220,- … Více »

Půjčujeme elektrokola a elektroskútry!

Přidáno

Od začátku června nabízíme v loňském roce osvědčenou a žádanou službu – PŮJČOVNU ELEKTROkol a ELEKTROskútrů. Přijďte si vyzkoušet testovací jízdu za Spolkovým domem u potoka a už nebudete chtít sesednout! Půjčujeme na celý den – 8 hodin, na celý den – … Více »

Oblíbené místní besedy – převážně cestovatelské

Přidáno

Začátkem roku 2016 se, alespoň do jara, vrátily do programu Spolkového domu besedy. Řada našich sousedů se občas různě toulá světem a pak o tom rádi vyprávějí druhým. Samozřejmě s množstvím fotografií i artefaktů z cest. Součástí programu besed jsou … Více »

Výroční zpráva za rok 2014

Přidáno

Zveřejňujeme podrobný přehled služeb, programů a dalších akcí roku 2014. Děkujeme všem, kteří spolupracují, pomáhají, jsou našimi zákazníky a hosty. Součástí Výroční zprávy – v příloze je dle zákona zpráva auditora a  ekonomické údaje. Kdyby se někomu, po přečtení naší zprávy, se … Více »

Kniha o domě a lidech …

Přidáno

V sobotu 9. května byla slavnostně pokřtěna kniha SPOLKOVÝ DŮM SLAVONICE. Na 100 stranách sestavovatelka knihy Mahulena Svobodová představuje vzpomínky slavonických rodáků, výpovědi současných aktérů přeměny domu, projekty, plány přestavby, technické informace, fotografie. Kniha je stejně jako samotný dům česko … Více »

DOLCE VITA 2014 – sladký život ve Spolkovém domě

Přidáno

Citace z mailu architektovi Jiřímu Opočenskému: …. „Dobrý den, Jiří, Gratuluji Vám k získání ceny Dolce Vita Best of 2014 v kategorii Veřejná stavba za Spolkový dům ve Slavonicích……… Kompletní seznam vítězů najdete na stránkách aktuální lednové Dolce Vity (desing časopis – … Více »

Mies van der Rohe Award 2015

Přidáno

Spolkový dům Slavonice v dobré společnosti …. tři stavby z naší republiky navrhla na prestižní cenu Česká komora architektů. Spolkový dům je mezi nimi. Více v oficiální zprávě ČKA. http://budejovice.idnes.cz/dum-bude-soutezit-v-barcelone-d2e-/budejovice-zpravy.aspx?c=A141119_160416_budejovice-zpravy_mrl  

Nová služba – všeobecné eko poradenství

Přidáno

Od září poskytujeme všeobecné poradenství zaměřené na nakládání s odpady, ochranu životního prostředí, odpovědné spotřebitelství, komunitní plánování a zapojování veřejnosti do ochrany životního prostředí. Zároveň nabízíme specializované poradenství v těchto oblastech: interpretace místního dědictví a místní průvodcovství ekologický management institucí, podniků … Více »