Vzdělávání

I. Vzdělávací environmentální programy pro žáky a studenty základních, středních i vysokých škol, nabízíme pod hlavičkou ZNÁM, MÁM RÁD A PEČUJI O MÍSTO, KDE ŽIJI.

  • POZNÁNÍ, OSOBNOSTNÍ ROZVOJ, POSÍLENÍ VZTAHŮ V KOMUNITÁCH, ovládnutí konkrétních dovedností a praktického nácviku jejich využití,
  • v programech užíváme prvky zážitkové pedagogiky a interpretace místního dědictví. Výuka probíhá ve Spolkovém domě, venku v terénu, nebo dojíždíme do škol,
  • aktuality, přehled nabídky, on-line přihlášky, kontakty, profily lektorů a další na http://zdrojslavonice.cz/vzdelavani

II. Metody komunitní práce, aneb jak zapojit veřejnost do místního udržitelného rozvoje – plánovací procesy, strategie, péče o kulturní a přírodní dědictví – INTERPRETACE MÍSTNÍHO DĚDICTVÍ

  • KONZULTACE, ŠKOLENÍ, PUBLIKAČNÍ ČINNOST.

III. Vzdělávací program ZELENÉ PAMÁTKY – SNIŽOVÁNÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI PAMÁTKOVĚ CENNÝCH BUDOV (na příkladu Spolkového domu Slavonice).

  • OSVĚTA, STÁLÁ EXPOZICE ve Spolkovém domě, PUBLIKAČNÍ ČINNOST
  • Kniha on-line na webu PUBLIKACE na webu.

 

Spolkový dům můžete pro své akce využít i Vy – firemní, rodinné a jiné kulturní, vzdělávací, společenské akce, svatby, oslavy, atp. NABÍDKA_PRONÁJMU_ZÁZEMÍ_SPOLKOVÉHO_DOMU.

Turistika

Naší hlavní nabídkou jsou GRASELOVY STEZKY, které ve spolupráci s obcemi a městy v okolí, provozujeme. Síť pěších stezek na pomezí Čech, Moravy a Rakouska obsahuje více než 180 km výletních tras. Stezky nesou jméno Johana Georga Grasela, který ve zdejším kraji žil a jehož jméno dalo vzniknout hanlivému pojmenování „ty grázle“. Stezky vypráví Graselův tragický životní příběh, místní pověsti i historická fakta. Seznámí Vás s lidmi, kteří zde žili a žijí a s místy, která vás okouzlí svou tajemností.

Pro turisty a výletníky, místní i návštěvníky nabízí ve Spolkovém domě své služby NÁVŠTĚVNICKÉ CENTRUM – celoročně poskytujeme informace, tipy na výlety, průvodcovské služby, prohlídky,… K prodeji pak máme mapy, pohledy, suvenýry, knihy a dárkové zboží. Návštěvnické centrum nabízí i veřejný internet a občerstvení. Otevírací doba Návštěvnického centra v roce ve třech časech:

ZIMNÍ SPÁNEK říjen > květen máme otevřeno ve všední dny od 10 do 16 hodin pondělí zavřeno 
PŘED A PO SEZÓNĚ červen + září máme otevřeno každý den od 10 do 17 hodin pondělí zavřeno
HLAVNÍ SEZÓNA červenec > srpen máme otevřeno každý den od 10 do 18 hodin

 

Pro děti a rodiny

ve Spolkovém domě provozujeme RODIČOVSKÉ CENTRUM ZDROJ (pravidelné i příležitostné programy pro rodiče s dětmi – tvůrčí dílny, volnou hernu, cvičení, výlety, besedy, bazary i prázdninové programy) a Volnočasový klub, který poskytuje zázemí starším dětem ve věku 10 – 15 let.

Konkrétní nabídku najdete v kapitole program.

Jsme členy Síťě mateřských center ČR, Rady dětí a mládeže jihočeského kraje – RADAMBUK, spolupracujeme s organizacemi v oblasti sociálních služeb – Meta, Proutek, Klokánek, Charita, atp.

 

 

Spolkový dům můžete pro své akce využít i Vy – firemní, rodinné a jiné kulturní, vzdělávací, společenské akce, svatby, oslavy, atp. NABÍDKA_PRONÁJMU_SPOLKOVÉHO_DOMU.

Kulturní programy

Ve Spolkovém domě pořádáme a poskytujeme prostor pro výstavy, komorní koncerty, divadelní představení, promítání, literární setkávání a další programy nabízející sdílené umělecké zážitky. U nás najdou zázemí umělecké skupiny pro své soustředění, zkoušky, tvůrčí dílny a jiné aktivity. K dispozici je kvalitní vybavení.

Aktuální programy najdete v sekci PROGRAM,

 

Spolkový dům můžete pro své akce využít i Vy – firemní, rodinné a jiné kulturní, vzdělávací, společenské akce, svatby, oslavy, atp. NABÍDKA_PRONÁJMU_SPOLKOVÉHO_DOMU.